Çiçek Kuruyemiş-Bursa
Saat&Takvim
Ana Menü
Hızlı Linkler
Bursa Hava
BURSA
Bursa

Hoş Geldiniz

Çiçek Kuruyemiş Resmi Web Sitesine Hoş Geldiniz....

1955 yılında ticari faaliyetlerine başlayan Çiçek Kuruyemiş 60 yıldır siz değerli Bursa halkına ve müşterilerine kaliteyi ve lezzeti hiç değişmeden sunmaya devam ediyor. İsmail Çiçek tarafından kurulan müessesemiz, 1962 yılından bu yana aynı adresinde faaliyetlerine devam etmektedir. Damak tadının Bursa'da ki ismi olmaya hak kazanan

Çiçek Kuruyemiş 1978 yılında İsmail Çiçek'in vefatından sonra oğlu ve halefi Rıdvan Çiçek tarafından faaliyetlerine devam ettirilmektedir.


Hangi kuruyemiş neye iyi gelir..
HaberlerAY ÇEKİRDEĞİ FAYDALARI
* Kolesterolü düşürür.
* Damar sertliğini giderir.
* kir işçilerinin ve zayıf kalmış çocukların günde 50 gram yemesi tavsiye edilir.
* Cinsel arzuyu artırır.
* Kalp ve sinir hastalıklarını önler.
* İdrar söktürür.
* Solunum sistemi rahatsızlıklarında iyileştirici etkilere sahiptir.

KEÇİBOYNUZU VE PEKMEZİNİN FAYDALARI
HaberlerPROF. DR. SARAÇOĞLU'NA GÖRE KEÇİBOYNUZU VE PEKMEZİNİN FAYDALARI

BİTKİLER üzerine yaptığı bilimsel çalışmalarla tanınan kimya uzmanı Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’nun tespitlerine göre keçiboynuzu diğer adıyla harnup yeryüzünün en eski bitkilerinden olup anavatanı olarak Güney Anadolu, Suriye, Kıbrıs, Yunanistan, İspanya, Fas, Tunus, Cezayir, Filistin ve Libya olup memleketimizde, Antalya, Mersin, Silifke, Datça dolaylarında yaklaşık 1500 km’lik sahil şeridinde yetişmektedir.

KAYIHAN ÇARŞIMIZ
TanıtımlarBursa·nın; tarihi kültürel aks üzerindeki konumu, ticari yaşantısı ve tarihi konut dokusu ile geçmişten günümüze, sahip olduğu özellikleriyle gelebilen en önemli alanlarından biri olan Kayhan Caddesi, Osmangazi Belediyesi·nin tarihi bölgeleri ayağa kaldırma projeleri kapsamında yeniden düzenleniyor.

Kayıhan Çarşısı Cephe Yenileme ve Çevre Düzenleme Projesi, Belediyeye yaklaşık 4 trilyon liraya mal olacak. Proje tamamlandığında, tarihi Kayhan Çarşısı ile Okçular Çarşısı arası, İstanbul·daki İstiklal Caddesi gibi olacak. Nasıl bir Kayıhan? Proje; Kayhan Caddesi·nin çekiciliğini fiziksel boyutta daha da arttırmayı, yayanın ferah bir ortamda ticaret alanlarını dolaşımını sağlamayı, özgün dokuyu korumayı ve yeni yapıların günümüz yorumlarının yol · bina ve kent mobilyalarıyla dil birliği içinde cephe ·sokak ilişkisini oluşturmayı amaçlıyor.